erkek-sac-kesim

 

 

 

 Saç Kesim

Saç kesiminde en önemli unsur saçınızın yüz tipinize uygun olmasıdır. kesim yaparken her saç şeklinin her yüz tipi için uygun olmadığını unutmamak gerekir.  Öncelikle saç kesimi uzmanları yüz tipinizi belirlemelidir. Bu şekilde yuvarlak, oval, kare veya uzun yüz hatlarına mı sahibiz anlayarak yüz kusurlarımızı örtebilecek ya da belirginleştirmek istediğimiz hatlarımızı ön plana çıkarılabilecek olan doğru kesime karar vermek mümkün olacaktır.

 

Yuvarlak yüz tipine sahip erkeklerin çok kısa ve katlı modellerden ziyade daha uzun ve düz modelleri tercih etmesi gerekir. ayrıca yuvarlak yüzler için üst kısmı volümlü, yanları daha kısa modelleri tercih etmek, saçlarınızı vurgulayıp yüzünüzdeki yuvarlak görünümü azaltabilir.

Oval yüz tipine sahip olanların alın ile yüzün alt tarafı aşağı yukarı aynı genişliktedir, yanlar uzundur. En şanslı yüz tipi de denilebilir. Oval yüze sahip olanlar hemen her modeli uygulayabilirler.

Uzun yüz hatlarına sahip erkeklerin katlı ve çok kısa olmayan saçlar kullanması yüz şeklinin fazla uzun görünümünü azaltarak daha hoş gösterecektir. Alnınızı kapatan bir kahküllü model de yüzünüzü daha kısa göstererek, uzun görünümü yumuşatacaktır.

Kare yüz hatlarına sahip erkeklerin de yüz tipi yuvarlak hatlı olanlar gibi çok kısa modelleri tercih etmemesi gerekir. Kare yüz tipi diğer yüz tiplerine göre daha sert ve keskin hatlar demektir. Kare yüz tipine sahip erkekler eğer hatlarını yumuşatmak istiyorlar ise yuvarlak saç modellerini tercih etmeliler. Yüz şekillerini koruyarak öne çıkarmak isteyenler ise kare kesilmiş saçları tercih edebilirler.

Size özel stil çalışmalarıyla karakterinizi ve enerjinizi dışa yansıtabilecek saçlara sahip olmak için, uğurkan kuaför’ün günümüzün değişen trendlerini yakından izleyen uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Yüz hatlarınıza ve saç yapınıza en uygun modeller belirlenerek yapılan kesimlerle saçınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

 

Şekillendirme

 Göztepe Şubesi 
Saç Yıkama 10 TL  
Fön 20 TL  
Saç Bakımı 40 TL  
Yüz Maskesi 40 TL  

Kesim

 Göztepe Şubesi 
Saç Kesimi 60 TL  
Çocuk Saç Kesimi 50 TL  
Sakal Kesimi 30 TL  

Kalıcı Dalga & Düzleştirme

 Göztepe Şubesi 
Perma 200-225-250 TL  
X-Tenso 150-180-220 TL  
Strait Therapy 400-450-500 TL  
Brezilya Fönü 300-350-400 TL  

Renk Verme

 Göztepe Şubesi 
Vinilex 75 TL  
Kozmetik Boya 100 TL  
Bitkisel Boya 120 TL  
Renk Değişimi 250 TL  
Renk Kırma 75 TL  

Ara Renkler

 Göztepe Şubesi 
Gölge-Röfle 250 TL  
Balyaj 250 TL